Murat Boz

MURAT BOZ

7 Mart 1980 Zonguldak doğumlu Murat Boz, ilköğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. 1999’da Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’nü burslu olarak kazandı ve 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nde eğitimine devam etti. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere, birçok sanatçıya vokallik yaptı. 

2006 yılında ‘Aşkı Bulamam Ben’ ile ilk çıkışını yapan Boz, ardından ilk stüdyo albümü ‘Maximum'u’ yayınladı. Stüdyo albümleri ve single çalışmalarıyla pop müziğin starları arasına adını yazdıran Murat Boz, iki Altın Kelebek Ödülü ve iki Kral TV Video Müzik Ödülü’ne layık görüldü.

Piyano, keman ve ney çalabilen Murat Boz, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli firmaların da reklam yüzü oldu.

MURAT BOZ'UN TAKIMI

MURAT BOZ HABERLERİ

O Ses Türkiye finali ne zaman?O Ses Türkiye finali ne zaman?O Ses Türkiye'de final için geri sayım başladı. Heyecan dolu bekleyiş pazar akşamı son bulacak. O Ses Türkiye'de şampiyon belli olacak.
O Ses Türkiye'de Hadise'nin mutluluğu...O Ses Türkiye'de Hadise'nin mutluluğu...O Ses Türkiye'de altıncı sezonunu geride bırakan Hadise finale 3 yarışmacısıyla çıkmayı başardı.
O Ses Türkiye'de finale kimler çıktı?O Ses Türkiye'de finale kimler çıktı?O Ses Türkiye'de yarı final heyecanı yaşandı. İşte O Ses Türkiye'de yarı finalde yaşananlar ve finale çıkan isimler...
O Ses Türkiye'de final heyecanıO Ses Türkiye'de final heyecanıO Ses Türkiye'de final için geri sayım başladı. Uzun maratonun sonunda jüri üyeleri ve finale kalan isimler şampiyonluk için son kez sahnede olacak.
O Ses Türkiye bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye canlı yayınla ekrana gelecek olan yeni bölümü ile bu akşam TV8 ekranlarındaki yerini alacak. Çeyrek final heyecanıyla O Ses Türkiye 20.00'da TV8'de...
Murat Boz ayrılık iddialarının ardından konuştuMurat Boz ayrılık iddialarının ardından konuştuMurat Boz, Aslı Enver ile ayrıldığı iddialarına Aramızda Kalmasın aracılığıyla cevap verdi.
Murat Boz'dan zehir zemberek açıklamalarMurat Boz'dan zehir zemberek açıklamalarBir Twitter kullanıcısı, Murat Boz’un kendisiyle DM'den tartıştığını iddia etti. Konuyla ilgili Murat Boz’dan sert bir açıklama geldi.
Fırıldak Ailesi herkesi güldürmeye geliyor!Fırıldak Ailesi herkesi güldürmeye geliyor!Varol Yaşaroğlu’nun yaratıcısı olduğu, TV'de ve internette fenomen olan Fırıldak Ailesi şimdi yepyeni bir kadro ve sürpriz karakterlerle sinemada güldürecek!

Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin