Murat Boz

MURAT BOZ

7 Mart 1980 Zonguldak doğumlu Murat Boz, ilköğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. 1999’da Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’nü burslu olarak kazandı ve 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nde eğitimine devam etti. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere, birçok sanatçıya vokallik yaptı. 

2006 yılında ‘Aşkı Bulamam Ben’ ile ilk çıkışını yapan Boz, ardından ilk stüdyo albümü ‘Maximum'u’ yayınladı. Stüdyo albümleri ve single çalışmalarıyla pop müziğin starları arasına adını yazdıran Murat Boz, iki Altın Kelebek Ödülü ve iki Kral TV Video Müzik Ödülü’ne layık görüldü.

Piyano, keman ve ney çalabilen Murat Boz, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli firmaların da reklam yüzü oldu.

MURAT BOZ'UN TAKIMI

MURAT BOZ HABERLERİ

Murat Boz'dan zehir zemberek açıklamalarMurat Boz'dan zehir zemberek açıklamalarBir Twitter kullanıcısı, Murat Boz’un kendisiyle DM'den tartıştığını iddia etti. Konuyla ilgili Murat Boz’dan sert bir açıklama geldi.
O Ses Türkiye yeni bölümü ile bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye yeni bölümü ile bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye bu akşam TV8 ekranlarındaki yerini alacak. TV8 ekranlarının sevilen şarkı yarışması O Ses Türkiye yeni bölümüyle TV8'de...
Fırıldak Ailesi herkesi güldürmeye geliyor!Fırıldak Ailesi herkesi güldürmeye geliyor!Varol Yaşaroğlu’nun yaratıcısı olduğu, TV'de ve internette fenomen olan Fırıldak Ailesi şimdi yepyeni bir kadro ve sürpriz karakterlerle sinemada güldürecek!
O Ses Türkiye bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye, bu akşam yeni bölümü ile ekranlardaki yerini alacak. TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı yine nefes kesecek.
Murat Boz ve Gülşen’in yeni şarkısını beğendiniz mi?Murat Boz ve Gülşen’in yeni şarkısını beğendiniz mi?Pop müziğinin iki başarılı isminin yeni çalışması, bu yaza damgasını vuracak gibi gözüküyor...

Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin