Hadise

HADİSE

22 Ekim 1985 tarihinde Belçika’da dünyaya gelen Hadise, okurken müzikle ilgili hayallerinin peşinden gitmek istedi. Hayallerine koşarken eğitimine de önem veren Hadise, yüksek okulda öğrenim görüp ‘pazarlama’ alanında diplomasını eline aldı.

Ailesinin desteğiyle Belçika’da ‘Idols 2003’ şarkı yarışmasına katıldı. Finallere kalmadı ama şarkı söylemeyi meslek edinmeye odaklıydı. 2005 yılında, ‘Sweat’ adlı ilk albümünü çıkardı. 2009 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti. Burada ‘Düm Tek Tek’ adlı şarkıyla dördüncü oldu.

Hadise, Belçika’nın en prestijli ödülü olan TMF AWARDS‘ta 2006 – 2007 ve 2009 yıllarında ‘BEST URBAN’ kategorisinde ödül aldı. Son olarak ‘Tavsiye’ isimli albümleriyle ses getiren Hadise, Türkiye’de de onlarca ödüle layık görüldü.

HADİSE'NİN TAKIMI

HADİSE HABERLERİ

Hadise'den annesine doğum günü mesajıHadise'den annesine doğum günü mesajıHadise, annesinin doğum günü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.
O Ses Türkiye yeni bölümü ile bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye yeni bölümü ile bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye bu akşam TV8 ekranlarındaki yerini alacak. TV8 ekranlarının sevilen şarkı yarışması O Ses Türkiye yeni bölümüyle TV8'de...
O Ses Türkiye bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye bu akşam TV8'de...O Ses Türkiye, bu akşam yeni bölümü ile ekranlardaki yerini alacak. TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı yine nefes kesecek.
Hangi Hadise şarkısı?Hangi Hadise şarkısı?Şarkıları dillere dolanan güzel şarkıcı Hadise’nin size göre en güzel şarkısı hangisi...

Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin